بونیزکالا|بیشتر بدانید فروش اینترنتی کالای بومی جهرم افق شهر مادر،کودک دیجیتال کتاب لوازم التحریر

ضمانت و بازگشت کالا

خدمات پس از فروش از جمله دغدغه های مشتریان و از اصول مورد تاکید مدیریان و فروشندگان بونیزکالا است؛ از این رو کالاهایی که در بـونیزکالا ارائه می شوند دارای ضمانت بازگشت و گارانتی مشخص، مطابق با جزییات درج شده در هنگام خرید محصول خواهند بود.

شما اطمینان داشته باشید که همه کالاهای ارائه شده در بونیزکالا دارای اصالت هستند و با گارانتی اصلی و معتبر عرضه خواهند شد؛ بونیزکالا برای تامین کالاها، تنها با فروشندگان رسمی و قانونی همکاری می‌کند، لذا این اطمینان را به مشتریان خود می‌دهد که بدون دغدغه خرید کنند.

بونیزکالا در این سال ها تلاش کرده است هر سفارش را در شرایط مطلوب به دست مشتری برساند، با این وجود ممکن است پس از خرید و دریافت کالا مشکلاتی پیش آید که  در چارچوب خدمات پس از فروش به آن پرداخته می شود.

تمامی کالاهای ارایه شده در بونیزکالامی بایست از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند لذا دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند. البته محصولاتی که نیاز به تست دارند، در یک فرصت 5 روزه قابل بررسی خواهند بود.

شرایط بازگرداندن کالا

* شرایط استفاده از 5 روز ضمانت بازگشت :

اگرایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده مشاهده کردید، حداکثر تا 5 روز پس از دریافت کالا، به پشتیبانی بونیزکالا اطلاع دهید.

از دور ریختن کارتن و جعبه اصلی سفارشات  تا پایان دوره ی گارانتی خودداری کنید.

کالاهایی که به عنوان هدیه‌ برای کاربران ( با مبلغ صفر ) ارسال می شوند شامل 5 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌باشند!

تنها در صورتی امکان‌ استفاده از سرویس بازگشت کالا به انبار بونیزکالا وجود دارد که کالا در کارتن و جعبه اصلی خود بازگردانده شود!

پاره و مخدوش کردن کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا هرگونه برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد!

اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری که دراثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شده است، شامل سرویس عودت کالا نمی‏‏ باشد!

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات با اطلاعات وب‌سایت مغایرت یا کسری اقلام همراه داشته باشد باید حداکثر ظرف 24 ساعت پس از دریافت کالا موارد رو از طریق تماس تلفنی به اطلاع واحد پشتیبانی بونیزکالا برسانید

مغایرت هایی مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه که بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، باید بدون استفاده از کالا گزارش شوند!

عکس محصولات موجود در بونیزکالا جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و ممکن است در پاره ای از جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی وجود داشته باشد که به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد لذا قبل از خرید، مشخصات و توضیحات مربوط به هر کالا را به دقت مطالعه فرمایید

توجه 1: امکان مرجوع کردن کالاها در شرایطی چون دخل و تصرف، باز کردن پلمپ ، تغییر بسته‌بندی اولیه ، مخدوش شدن برچسب‌ها وجود نخواهد داشت!

 توجه 2: بونیزکالا یک فروشگاه خرده‌فروشی آنلاین است، سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود! اگر سفارش شما در انبار بونیزکالا باشد و به واحد پستی تحویل داده نشده است می توانید نسبت به لغو آن از طریق ارتباط با واحد پیگیری سفارشات بونیزکالا به  شماره های 54222302_071 یا 09027921800 اطلاع دهید

توجه 3: تنها در صورتی امکان مرجوعی کالا وجود دارد که به تایید کارشناس خدمات پس از فروش بونیزکالا برسد! همچنین اگر هدیه ای همراه کالا فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه نیز الزامی است!

توجه 4: کالاهایی که به دلیل وضعیت خاص بهداشتی یا استفاده شخصی، نمی‌توانند بازپس داده شوند، غیرقابل بازگشت هستند!

توجه 5: در صورت انصراف از خرید و بازگشت کالا، هزینه ارسال به عهده مشتری خواهد بود.